Koniecznie zobaczcie animację, która obrazuje funkcjonalność kosmetyków dla pływaków TRISWIM!

Leave a comment
 
jakość wody

?Pamiętajcie i podajcie dalej!

 Jakość wody w basenie zależy głownie od jej użytkowników, a więc Nas samych.

 Dlatego przed każdym wejściem na basen należy umyć ciało pod prysznicem. Co spowoduje, że mniej mikroorganizmów wejdzie w reakcję z chlorem i zmniejszy się ilość powstałej chloroaminy, która podrażnia skórę oraz oczy i jest odpowiedzialna za nieprzyjemny zapach w przestrzeniach basenowych.

 Pamiętajmy również, aby po skorzystaniu z basenu umyć się pod prysznicem. Jest to bardzo istotne, ponieważ oprócz poczucia czystości i podstawowej higieny, zmywamy ze skóry związki chloru.
Aby zapewnić sobie w tym względzie pełen komfort i absolutną skuteczność warto sięgnąć po serię kosmetyków TRISWIM, neutralizujących chlor.

?Dzięki kosmetykom funkcjonalnym pozbywamy się szkodliwych substancji oraz nieprzyjemnego zapachu chloru z włosów i skóry, dodatkowo poddając nasze ciało pielęgnacji i odżywianiu.

Leave a comment
 

I hop do wody !! Wakacje to najlepszy okres na spędzanie wolnego czasu w basenie i morzu. Słońce i chlor będą Tobie towarzyszyć, jak się przygotować?

Czekają na Ciebie słońce i basen, a my poradzimy jak spędzić ten czas. Żar leje się z nieba, a basenowa woda najlepiej chłodzi rozgrzane ciało. Wszyscy kochamy słońce. Co jednak zrobić, gdy wychodzimy z basenu, a skóra dodatkowo w połączeniu ze słońcem robi się wyschnięta i zaczynasz odczuwać dokuczliwy zapach chloru? (więcej…)

Leave a comment
 

„Prawidłowa Higiena Po Basenie” uczy od najmłodszych lat, ale to tylko część edukacji jaką chcemy wam przekazać.

Program cały czas się rozwija. Chcielibyśmy nie tylko uczyć jak radzić sobie z problemami po pływaniu ale również chcielibyśmy komunikować wszystkim korzystającym z basenów jak powinien wyglądać  plan prawidłowej higieny przed wejściem do basenu. Dzięki temu wspólnie zadbamy o czystość wody w basenie, czerpiąc jeszcze większą przyjemność z pływania. Nikt z naszych przyjaciół nie będzie miał wymówek aby odmówić nam wspólnego wypadu na basen.

W taki właśnie sposób program zmienił nazwę na “Prawidłowa Higiena Przed i Po Basenie”, komunikujemy w coraz większej ilości miejsc w Polsce,  Europie, a także w ostatnim czasie na Bliskim Wschodzie!

W trakcie budowy na naszej stronie internetowej jest mapa punktów partnerskich w Polsce (store locator). Jeżeli prowadzisz bądź pracujesz w szkole pływania, na basenie, w aquaparku, hotelu lub w miejscu gdzie nasz program mógłby pomóc, prosimy śmiało się z nami kontaktować na office@sbrsports.eu – a i Twoja pinezka będzie mogła znaleźć się na naszej mapie Polski.

Pamiętaj! Dbając o siebie, dbasz o innych 🙂

 

Leave a comment
 

Pierwsze szkółki pływackie ruszają z programem “TRISWIM Prawidłowa Higiena Po Basenie”!  

Pracownia Pływacka S.Szymanek 

Jak wielu z was kojarzy, nasze kosmetyki TRISWIM eliminują typowe problemy pływaków m.in. swędząca skóra, suche/splątane włosy oraz przeszkadzający niektórym odór związków chloru.
Edukacja ma na celu uświadomienie rodzicom, trenerom, że obecnie wiemy już, jak radzić sobie z higieną po basenie.

Chemia basenowa a przede wszystkim związki chloru są nam potrzebne dla zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego na pływalniach, a naszą misją jest zmniejszenie liczby osób rezygnujących z tej wspaniałej dyscypliny, zwiększenie świadomości istoty poprawnej higieny przed jak i po pływaniu. Chcielibyśmy aby bez zakłóceń spowodowanych chemia basenową cieszyło się pływaniem jak najwięcej ludzi.

W programie dowiecie się również o doświadczeniach mistrzów pływania, opinie lekarzy. Poruszymy również temat higieny przed wejściem do wody, dlaczego jest tak ważna.

…więcej informacji z życia programu “Prawidłowa Higiena Po Basenie” znajdziecie na naszych mediach społecznościowych:

  @sbrsportspoland

  @sbrpolska

Dbając o siebie, dbasz o innych!

#TeamSBR

Leave a comment
 

Dobra widoczność pod czas pływania jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa, w szczególności podczas intensywnych treningów i zawodów, dlatego tak bardzo zwracają na nią uwagę pływacy i triathloniści.

Po kilkunastu treningach w basenie i dłuższym stosowaniu okularów pływackich powstaje na ich powierzchni warstwa ograniczająca widoczność. Jak to możliwe skoro woda w basenie powinna być czysta m.in. od stosowania chloru? Okazuje się, że oprócz zawartego w wodzie basenowej dezynfekującego chloru, stosuje się również związki wspomagające czystość wody takie jak brom, srebro, czy miedź.

Zawarte w wodzie basenowej dodatnie jony miedzi skutecznie dezynfekują wodę. Aktywne kationy są dobrym środkiem naturalnym do zwalczania mikroorganizmów. Kationy miedzi tworzą związki elektrostatyczne z powierzchnią ścianek komórek mikroorganizmów, które są ujemnie naładowane. Gdy miedź przedostaje się do środka komórki bakterii, jony zaczynają je niszczyć.

Powstały na okularach pływackich i często też spotykany na ścianach basenu osad to unieszkodliwione mikroorganizmy oraz związki miedzi. Dodatkowo osad na szkłach pływackich potęgowany jest niektórymi płynami ANTI-FOG. 

Co jednak zrobić z powstałym zabrudzeniem takim jak osad na okularach pływackich bez niszczenia szkieł i ich ochronnych filtrów?

Firma SBR Sports do której należy m.in. marka TRISWIM, która dba o skórę i włosy pływaków na całym świecie, postarała się wynaleźć rozwiązanie, które pomoże pływakom w tym problemie.

 

Specjalnie opracowana formuła chusteczek FOGGIES posiada dwie funkcje:

  • Czyści okulary z wyżej wymienionych osadów basenowych oraz zabrudzeń morskich.
  • Dodatkowo podczas czyszczenia wprowadza warstwę przeciw parowaniu ANTI-FOG,

Użycie chusteczki FOGGIES przed zawodami, czy treningiem gwarantuje idealną widoczność. Chusteczki są szczególnie używane przez triathlonistów, gdzie nawigacja jest bardzo ważna. Doceniają chusteczki pływacy długodystansowi, gdzie chusteczki sprawdzają się podczas najdłuższych maratonów pływackich.

Aby zachować okularki w dobrej kondycji z odpowiednią widocznością, należy zaraz po zauważeniu pierwszych osadów wyczyścić je chusteczkami FOGGIES. Dzięki temu znacznie wydłużysz żywotność swoich ulubionych okularów pływackich, masek, czy innych szkieł sportowych.  Dodatkowo zapewnisz sobie komfort podczas każdego przepłyniętego basenu z doskonałą widocznością.

Jedna chusteczka wystarcza do czyszczenia okularków ok 5-6 razy ale warunkiem jest szczelne zamknięcie opakowania, tak aby nie dostawało się powietrze.

Tutaj znajdziesz chusteczki FOGGIES.

Leave a comment
 
Jak działa chlor w basenie

Zastanawialiście się kiedyś, po co właściwie jest chlor w basenie? Oczywiście, chlor jest związkiem chemicznym, który ma za zadanie dezynfekować wodę. Ale co to dokładnie znaczy dezynfekować i czy rzeczywiście jest to tak konieczne?

Zacznijmy od początku. O to cała prawda jak działa chlor w basenie.

Zgodnie z panującymi przepisami woda w basenie, przede wszystkim publicznym, powinna posiadać właściwości nie zagrażające zdrowiu jej użytkowników. Musi więc być pozbawiona jakichkolwiek zarazków chorobotwórczych. Aby spełnić te normy, w każdym basenie należy stosować odpowiednie środki dezynfekujące, które niwelują szereg chorób. Oprócz utrzymania wody w należytej przejrzystości, czy zabezpieczania wody przed namnażaniem drobnoustrojów, bardzo ważna jest szybkość działania środku dezynfekcyjnego. Przykładowo ustaloną normą zniszczenia i usunięcia bakterii, które dostaną się do wody basenowej, jest czas 30 sekund, a więc bardzo szybko.

Obecnie chlorowanie jest najczęstszą oraz najskuteczniejszą metodą oczyszczania i niszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych w wodzie. Chlor działa bakteriobójczo i usuwa nieodfiltrowane zanieczyszczenia pochodzenia organicznego. Jednak metoda dezynfekcji przez chlorowanie posiada swoje wady. Chlor w basenie w połączeniu z amoniakiem (azotem amonowym), pochodzącym z ludzkiego ciała, wchodzi w reakcję wytwarzając chloroamin. Jest to związek chemiczny, który odpowiedzialny jest za nieprzyjemny i często bardzo drażniący zapach chloru zarówno wody jak i powietrza. Uważa się również, że chloroamin podrażnia skórę, oczy oraz układ oddechowy, natomiast związki chloru w wodzie wysuszają skórę i mogą prowadzić do pojawiania się reakcji alergicznych u bardziej wrażliwych osób.

Istnieją również inne metody dezynfekcji wody. Jednak mimo wielu zalet często są one zbyt kosztowne w stosowaniu, zwłaszcza w dużych basenach. Między innymi jest to ozonowanie, naświetlanie promieniami ultrafioletowymi, system Anti Bio, czy też metoda niskiego zasolenia wody lub bromowania.

Najbardziej powszechne obok chlorowania metody dezynfekcji wody w basenie to ozonowanie oraz naświetlanie promieniami UV. Ozonowanie jest drugą najczęstszą metodą dezynfekcji. Jego zaletą jest zmniejszone tworzenie chloroamin oraz ograniczenie nieprzyjemnego zapachu chloru. Mimo dobrych efektów dezynfekcja ozonem nie działa jednak natychmiast i nie wyklucza stosowanie chloru.

Co to znaczy: nie działa natychmiast?

Jak było wspomniane wcześniej bardzo istotna jest szybkość działania środka do dezynfekcji, więc aby oczyścić skażoną wodę ozonem musi ona przejść przez filtr, co może trwać dużo więcej niż ustalona norma 30 sekund. Dlatego w wodzie musi być zawarty chlor, który ma właściwości natychmiastowej dezynfekcji i ochrony wody przed drobnoustrojami. Mimo to basen z ozonowaną wodą nawet z dodatkiem chloru jest dużo bezpieczniejszy dla dzieci.

Dezynfekcja przez naświetlanie promieniami UV niszczy z kolei mikroorganizmy w przefiltrowanej wodzie. Jednak, jak w przypadku ozonowania, nie zabezpiecza wody przed ponownym skażeniem. Dezynfekcję promieniami UV uzupełnia się więc również metodą chlorowania, ale już w mniejszym stopniu jak w przypadku ozonowania. Zaletą tej metody jest również zredukowanie drażniącego zapachu chloru i zmniejszone powstawanie chloroaminy.

Metoda chlorowania nadal jest jednak najczęstszą metodą dezynfekcji basenów w Polsce. Jak widać, nawet w przypadku innych metod dezynfekcji, chlorowanie wody, mimo że w mniejszym stopniu, jest konieczne. Chlor w basenie, pomimo tego, że wysusza i podrażnia skórę, jest potrzebny, aby chronić nasze zdrowie i zapewnić bezpieczeństwo biologiczne.

Pamiętajmy, że jakość wody na basenie zależy głownie od jej użytkowników, a więc Nas samych. Dlatego przed każdym wejściem na basen należy umyć ciało pod prysznicem, co spowoduje, że mniej mikroorganizmów wejdzie w reakcję z chlorem i zmniejszy się ilość powstałej chloroaminy, która podrażnia skórę oraz oczy i jest odpowiedzialna za nieprzyjemny zapach w przestrzeniach basenowych. Pamiętajmy również, aby po skorzystaniu z basenu umyć się pod prysznicem. Jest to bardzo istotne, ponieważ oprócz poczucia czystości i podstawowej higieny, zmywamy ze skóry związki chloru. Aby zapewnić sobie w tym względzie pełen komfort i absolutną skuteczność warto sięgnąć po serię kosmetyków TRISWIM, neutralizujących chlor. Dzięki tym najwyższej jakości, kosmetykom pozbywamy się szkodliwych substancji oraz nieprzyjemnego zapachu chloru z włosów i skóry, dodatkowo poddając nasze ciało pielęgnacji i odżywianiu.

Zajrzyj tutaj. TRISWIM – kosmetyki po pływaniu.

Leave a comment
 

TRISWIM linia do włosów i ciała czyli kosmetyki po pływaniu.

Czy zdażyło Ci się czyścić zęby szczoteczką bez pasty albo myć zęby samą pastą bez szczoteczki? Niby czyste i niby odświeżone ale zawsze jakiś dyskomfort pozostaje.Tak samo czują się Twoja skóra i włosy, gdy zostaną oczyszczone żelem do ciała oraz szamponem bez zastosowania balsamu i odżywki. Kosmetyki po pływaniu TRISWIM to dwie linie do włosów i ciała. Każda linia to dwa produkty, które wzajemnie się uzupełniają. Przede wszystkim gdy mówimy o zdrowej i nawilżonej skórze oraz włosach po pływaniu.

Linia do włosów to TRISWIM Szampon. Produkt ten doskonale oczyszcza zarówno skórę głowy jak i włókna włosów ze związków zawartych w wodzie basenowej. Do głównych środków dodawanych do oczyszczania wody basenowej, działających bardzo wysuszająco, zaliczamy chlor jak i brom. TRISWIM Szampon doskonale oczyszcza również soli morskiej po kąpieli w morzu, która tak samo jak woda basenowa bardzo wysusza włosy. Dlatego ważnym uzupełnieniem pielęgnacji włosów po oczyszczeniu szamponem jest zastosowanie regenerującej i odżywczej TRISWIM Odżywki. Zawarte w niej keratyna i proteiny odbudowują włókna włosów. Dzięki temu sprawiają, że stają się zdrowe, miękkie w dotyku i przede wszystkim wzmocnione. Dla zdrowia i piękna włosów bez chloru, soli morskiej i innych związków wysuszających rekomendujemy w pełni uzupełniające się kosmetyki po pływaniu a więc linię do włosów TRISWIM – Szampon oraz Odżywkę.

TRISWIM linia do ciała to gwarancja zdrowej i nawilżonej skóry bez zapachu chloru i bez uczucia wysuszenia.

TRISWIM Żel do ciała oczyszcza i zmywa z ciała chlor, brom, słoną wodę i chemiczny nieprzyjemny zapach. Zawarty w TRISWIM Żelu do ciała ekstrakt z rumianka i naturalny aloes łagodzi suchą skórę po pływaniu. Jednak aby w pełni odbudować skórę po pływaniu jej pielęgnację należy uzupełnić TRISWIM Balsamem. Na bazie naturalnych składników TRISWIM Balsam skutecznie poprawi kondycję skóry. Dodatkowo uzupełni działanie TRISWIM Żelu do ciała łagodząc podrażnienia czy powstałe po słoneczne poparzenia. TRISWIM Balsam doskonale radzi sobie z wysuszającymi chlorem, bromem, słoną wodą oraz słońcem. Połączenie pielęgnacji skóry po pływaniu TRISWIM Balsamem gwarantuje w pełni odbudowaną warstwę lipidową i zregenerowaną skórę.

Po przyjemnej wizycie na basenie, aquaparku czy SPA nie musisz martwić się jak będzie wyglądać Twoja skóra, czy włosy. Linia do ciała i linia do włosów TRISWIM to rekomendowane kosmetyki po pływaniu. Stosując obie linie masz pewność, że każdy z produktów TRISWIM w pełni poprawi kondycję ciała i włosów. Doskonałe połączenie wszystkich czterech kosmetyków TRISWIM to uzupełniająca się na każdym etapie pielęgnacja. TRISWIM to oczyszczona i jednocześnie zregenerowana i odżywiona skóra i włosy po pływaniu.

Leave a comment
 

Witajcie,

Już ruszyła nowa strona SBR SPORTS! Zobaczcie jak się zmieniliśmy. Na nowej stronie nie tylko znajdziecie produkty TRISWIM, TRISLIDE i FOGGIES z ich opisami ale również będziecie mogli obserwować Naszego nowego bloga z artykułami z zakresu zdrowia, sportu, urody i wielu innych interesujących dziedzin. Bądźcie na bierząco z tym gdzie jesteśmy i co robimy.

Pozdrawiamy,

ZESPÓŁ SBR SPORTS EUROPE

Leave a comment
 

Zawsze ten sam dylemat: czy na pewno wszystko spakowane do wyjścia na basen? Specjalnie dla wszystkich mających wątpliwości, czy przygotowali wszystko, co niezbędne, przedstawiamy listę rzeczy, które należy ze sobą zabrać na basen. Oraz wyjaśnienie dlaczego.

Strój pływacki, kąpielówki

Nie ma wątpliwości, że bez tej części garderoby ani nie popływamy, ani nie pozjeżdżamy na zjeżdżalni. Dla wygody i komfortu panie powinny założyć strój jednoczęściowy. Taki strój się nie zsunie podczas skoku do wody i na pewno się nie rozwiąże lub nie rozepnie podczas pływania. Oczywiście strój dwuczęściowy, na przykład bikini ze sznurkami, również można założyć, ale dobrze jest się upewnić, czy nie sprawi nam wstydliwej niespodzianki. Jeżeli chodzi o panów, dużo wygodniejsze podczas pływania, skoków do wody czy też zjeżdżania na zjeżdżalni z pewnością okażą się przylegające pływackie slipki lub bokserki. Luźne spodenki są niewygodne do pływania, gdyż mocno nasiąkają wodą i mogą się zsunąć podczas wychodzenia z basenu. Szorty z pewnością lepiej sprawdzą się na plaży.

Klapki, japonki

Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie bardzo ważne jest, aby zabrać ze sobą klapki. Na kaflach basenowych mogą znajdować się grzyby i bakterie, które bardzo szybko dostaną się na nasze stopy. Dlatego  załóżmy tego typu obuwie ochronne. Na basen najlepiej sprawdzą się klapki lub japonki gumowe, piankowe albo takie, które po prostu mocno nie nasiąkają wodą i dzięki temu łatwo jest je wysuszyć.

Czepek

Różne kolory i rodzaje: od silikonowych po materiałowe – jest w czym wybierać. Czepki może i są niezbyt eleganckie, ale obowiązkowe przy dłuższych włosach, gdy wybieramy się popływać w basenie sportowym. Czepek zabezpiecza przed mocnym zmoczeniem włosów w chlorowanej wodzie, która przez nasycenie związkami antybakteryjnymi działa bardzo wysuszająco. Dodatkowo czepek chroni innych użytkowników basenu przed włosami mogącymi pływać przy dnie i na powierzchni, gdyż ogranicza ich wpadanie do wody. Jeżeli nie masz czepka, ratownik, który pilnuje bezpieczeństwa i porządku, może nie zezwolić na korzystanie z basenu sportowego. W najlepszym wypadku może udostępnić jeden z czepków, które pożycza zapominalskim. Jednak dla własnego komfortu lepiej zawsze mieć przy sobie swój.

Ręcznik

Po wyjściu z wody najprzyjemniej jest okryć się ręcznikiem i wytrzeć do sucha ciało oraz wstępnie osuszyć włosy. Mimo że na basenie jest ciepło, ręcznik chroni przed chłodem. Aby komfortowo można było się ubrać po skorzystaniu z basenu i umyciu ciała, ręcznik sprawdzi się najlepiej, gdyż pochłonie wodę i osuszy skórę. Do wyciskania nadmiaru wody z długich włosów można zawsze dodatkowo zabrać mniejszy ręcznik. Pamiętaj: ręcznik jest rzeczą osobistą i dla własnej higieny nie dziel się nim z innymi oraz pozostawiaj go najlepiej powieszony w bezpiecznym i, o ile to możliwe, suchym miejscu.

Okulary pływackie

Jeżeli lubisz nurkować, pływasz lub boisz się, że woda basenowa dostanie się do oczu, nie zapomnij zapakować również okularów pływackich. To niezbędny przedmiot w wyposażeniu każdego pływaka – ułatwia patrzenie podczas pływania oraz chroni oczy przed drażniącym działaniem wody, w szczególności tej z dużą ilością chloru. Okulary najlepiej jest mieć własne, dobrane indywidualnie do kształtu głowy i oczu, aby dobrze przylegały i nie dostawała się pod nie woda, ale też za bardzo nie cisnęły.

Ciekawostka! Nie każdy rodzic wie, że szczególną uwagę należy poświęcić właściwemu doborowi okularków pływackich dla dzieci. Za małe lub za duże, a nawet zbyt przyciemniane okularki mogą zaburzać prawidłowy rozwój wzroku oraz gałki ocznej małych pływaków. Producenci sprzętu pływackiego ciągle poszerzają asortyment i już od dawna posiadają w ofercie okularki dopasowane do wieku dziecka oraz z odpowiednimi szkłami, które nie zaburzają widzenia i nie obciążają wzroku dzieci.

Kosmetyki po basenie

Przed wejściem do basenu, a tym bardziej po wyjściu z niego należy umyć ciało i włosy łagodnymi kosmetykami, najlepiej TRISWIM – neutralizującymi chlor i jego nieprzyjemny zapach. Kiedy myjemy ciało przed wejściem do wody, zmywamy z siebie mikroorganizmy, które wchodzą w reakcję z chlorem (zawartym w prawie każdej wodzie basenowej), tworząc chloraminy, podrażniające i wysuszające skórę i włosy, a także odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach chloru. Również po wyjściu z basenu nie można zapomnieć o ponownym skorzystaniu z prysznica. Pamiętaj, aby za pomocą kosmetyków TRISWIM dokładnie zmyć z siebie pozostałości związków chloru oraz zneutralizować wysuszające i drażniące działanie chloru na skórze i włosach.

Żel do mycia i szampon z serii kosmetyków po basenie TRISWIM zmywają chlor z ciała i włosów i neutralizują jego zapach, dodatkowo przywracając prawidłowe, lekko kwaśne pH skóry z niekorzystnego zasadowego (zarówno woda pod prysznicem, jak i basenowa zmieniają odczyn skóry). Odżywka do włosów TRISWIM nawilża włosy i ułatwia ich rozczesywanie, pozostawiając je miękkie i pachnące, a balsam do ciała TRISWIM odżywia wysuszoną skórę, która staje się gładka w dotyku, nabierając przy tym świeżego, owocowego zapachu.

Co jeszcze na basen? Czyli dodatkowe wyposażenie pływaka.

Czysta bielizna

Jak przyjemnie jest, po czasie spędzonym w basenie i po oczyszczającym prysznicu, nałożyć świeże, nienoszone skarpetki i pozostałą czystą bieliznę. Chyba nic więcej nie trzeba dodawać.

Suszarka

Zazwyczaj jest dostępna w przebieralni, ale jeżeli masz swoją, z którą się nie rozstajesz, to oczywiście zapakuj ją do basenowej torby.

Szczotka do włosów, grzebień

Pięknie uczesane i pachnące włosy dodatkowo uprzyjemnią wrażenia z pobytu na basenie. Nie pożyczaj szczotki, lepiej zawsze miej swoją.

Podsumujmy – na basen zabieramy:

1. Strój kąpielowy lub kąpielówki.
2. Klapki.
3. Czepek.
4. Ręcznik.
5. Okulary pływackie.
6. Kosmetyki TRISWIM do mycia i pielęgnacji skóry i włosów po basenie.
7. Czystą bieliznę.
8. Suszarkę.
9. Szczotkę do włosów.

Udanego pobytu na basenie 🙂

Leave a comment
 
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.